Kinezioterapija je metoda rehabilitacije, ki predstavlja obliko nespecifičnega funkcionalnega zdravljenja, ki uporablja gib, oziroma gibanje, kot osnovno sredstvo v prizadevanju za izboljšanje porušenega zdravja ali popolno ozdravitev.

Z izvajanjem preventivno gibalnih in rehabilitacijskih vaj, ki so resnično namenjene posamezniku, bi zagotovili individualno obravnavo in tako približali otroku še vse neodkrite gibe. Prav individualni obravnavi otroka omogočamo celosten pristop in tako še globlje spoznamo vzrok težave in ga s tem lažje rešujemo, kolikor je v naši moči. Kajti v samem gibu, kretnji lahko spoznamo,odkrijemo, vidimo ogromno informacij, čustev in potreb.

Tako kot je gibanje osnova našega življenja, je tudi kinezioterapija osnova fizikalne terapije. Namenjena je povečanju mišične moči in vzdržljivosti, izboljšanju koordinacije, povečanju hitrosti in obsega giba, preprečevanju in popravljanju deformacij, izboljšanju funkcij organskih sistemov in splošne kondicije.